Rouška sem, rouška tam

banner-1

Roušky, těstoviny a mouka je teď pravděpodobně to nejžádanější zboží. Darebný vir koluje mezi lidmi rychlostí blesku, panika se dostává i mezi ty, kteří ještě před pár týdny odpovídali větou „vždyť je to jenom chřipka“. Není, korona je docela velký průser, který se dotýká každého jedince. Kde vláda selhala, nastupuje vzájemná mezilidská pomoc. Amatérské švadleny oprášily šicí stroje, oděvní firmy místo kolekcí vyrábí roušky. Girls Without Clothes patří mezi ně a snažíme se zastavit bacily, jak se dá. Ne kvůli PR, ale protože i my máme srdce a víme, kde jsou priority.

dílna1

Hrdinky všedních dnů. 2500 roušek denně pro nekonečno zájemců

Všechny naše švadleny pracují každý den z plných sil, abychom alespoň částečně podpořili nemocnice, kde jsou roušky momentálně nejvíce potřeba. Rovnice je jednoduchá, vy koupíte roušku, my další dvě rozdáme zdravotníkům. Výsledkem je 2500 ušitých roušek vyprodaných do jedné jediné minuty. Lidi čekají po večerech na webu jak ve frontě na banány před pár lety a dostane se pouze na pár šťastlivců. Jenže! Roušky prodáváme bez jakéhokoliv zisku. Náklady na provoz firmy, nájmy a platy zaměstnanců, kteří se starají o chod celého procesu od výroby po expedici nějak pokrýt musíme. Výroba veškerého oblečení stojí, připravovaná letní Rio kolekce, na kterou se těšíme jak na první točené pivo po karanténě, je v ohrožení. Focení v Brazílii přesunujeme na wish-list a prioritně musíme řešit, jak celý brand udržet při životě. S tím nám můžete pomoct vy. Stačí k roušce přihodit tričko nebo ponožky. Když na vás nevyjde rouška, kupte si šaty, mikinu, nebo něco, co vám udělá radost v této nelehké době. Protože udržet si dobrou náladu je fakt důležité. Až vymítíme ďábla, rozběhneme se do ulic, obejmeme kámoše a nadechneme se bez hadru přes obličej, pojďte myslet i na ty, co se řítí do krize. Dovolenou si dejte někde v česku, podpořte vaše lokální obchody, nakupujte u českých značek, prostě a jednoduše – podpořme se navzájem i ve chvílích „klidu“.

My vám všem za celý GWC tým přejeme hlavně zdraví. Buďte doma, když už musíte ven, přineste rohlíky i té protivné sousedce z prvního patra, protože co si budem – bez ní by byla v baráku nuda. Užívejte si teď sami sebe, buďte nazí a buďte dobří.

 Děkujeme z celého srdce za podporu současnou i budoucí.